fbpx
Dobrý realitný maklér

Dobrý realitný maklér, zlý realitný maklér?

Neutíchajúce telefonáty realitných maklérov ľudom dvíhajú tlak. Ako viete rýchlo zistiť, kto je dobrý realitný maklér?

Dilema predávajúcich, či zveriť predaj nehnuteľnosti realitnému maklérovi už nemusí byť problém. V tomto prípade by som trochu pozmenila základné pravidlo pri výbere: „Poznaj nepriateľa.“ na : „Poznaj zlého realitného makléra.“.

Kto je dobrý realitný maklér?

 

Viete ho poznať cez dobré referencie, cez známych alebo rovno po telefóne/na stretnutí. Stačí počúvať, čo Vám realitný maklér do telefónu / na stretnutí hovoríAko sa vyjadruje, ako je pripravený, čo vám ponúka. Odložte klapky z uší a vyťažte maximum. Ak chcete vedieť, ako robím túto činnosť ja kliknite sem. Verím, že sa k dobrým maklérom radím tiež. V prípade ak ste sa napriek všetkým pozitívam realitných maklérov rozhodnutí zvoliť si ťažšiu,  cestu a vyhotovíte si inzerát, ktorý zverejníte na realitných portáloch, pripravte sa na veľa otravných telefonátov a zbytočných obhliadok. Skrátka, zbytočná práca, ak to za vás dokáže urobiť realitný maklér na vlastné náklady.

Ako zistím cez telefón, že dotyčný je dobrý realitný maklér?

Jeho vyjadrovacie schopnosti sú na vysokej úrovni. Rozpráva sa s Vami uvoľnene a otvorene hovorí o svojich službách. Mal by vám byť sympatický už do telefónu, bez toho, aby ste ho videli. Pôsobí sebavedomo a nezaskočíte ho žiadnou otázkou.
Môžete sa ho opýtať, čo iné vám ponúkne, ako ostatní realitní makléri. Keď potrebujete čas, nechajte si od neho poslať podklady o jeho práci. Inzeráty, referencie, stránku spoločnosti, alebo jeho osobnú stránku. Jedine tak si vytvoríte úplnú predstavu o jeho osobe. Ak koná seriózne, dohodne si s Vami termín ďalšieho telefonátu, alebo vám zavolá v priebehu nasledovných dní. Nie ste preňho len číslo, znamenáte konkrétnu osobu. Pri najbližšej možnej príležitosti si s Vami dohodne obhliadku, aby nehnuteľnosť videl a vedel, čo predáva.

Kto je zlý realitný maklér?

 

„Môžem si Vašu nehnuteľnosť zaradiť do ponuky?“ Toto býva klasická otázka 80% „realitných maklérov“, ktorí sa Vám dovolajú. Ak ste sa s ňou už stretli, gratulujem. Práve ste zistili, kto je „nepriateľ“. Pre ujasnenie situácie vám túto frázu zrozumiteľne preložím. Ide o skopírovanie textu, fotiek a zverejnenie inzerátu na realitné portály. Nulová znalosť vlastného produktu. Nulová informovanosť na obhliadke. Tento realitný maklér nemá takmer žiadnu pridanú hodnotu. Nemôžete predsa správne predávať vec, ktorú vidíte prvý krát v živote a máte o nej minimálne znalosti. Zapamätajte si, toto nie realitný maklér, ale človek, čo nikdy nedoručí to, za čo má zaplatené. Ak ste zverili predaj tomuto „maklérovi“, skôr, či neskôr na to prídete. V tom momente by ste mali dať od neho ruky preč, lebo si zbytočne vytvoríte negatívnu skúsenosť.

Exkluzivita

 

Pre serióznu realitnú kanceláriu je exkluzivita vo väčšine prípadoch samozrejmá. Je spojená s exkluzívnymi službami, ktoré realitná kancelária poskytuje. Fotografie, úprava fotografií, home staging, video obhliadka, drony, inzercia na prvých priečkach, vytváranie cenových analýz, pôdorysov, vizualizácií, marketing cez sociálne siete a na stránkach sú veci, ktoré nie sú lacné, ani jednoduché. Za touto činnosťou sa skrýva veľa ďalších ľudí, firiem a platených programov. Realitný maklér v takejto kancelárií absolvuje mnoho školení, čo stojí peniaze, v rámci spoločnosti prebiehajú neustále inovácie a samozrejme spoločnosť platí aj za reprezentatívne priestory. Ak teda realitná kancelária nemá záujem o exkluzivitu, znamená to, že tieto činnosti nerobí. Otázka znie, za čo potom poberá províziu?

Predávajte nehnuteľnosť cez realitného makléra.

 

Najjednoduchšia cesta, ako predať nehnuteľnosť rýchlo a efektívne je, keď kontaktujete realitného makléra priamo! Zadajte si do Google alebo na Facebook popis „realitná kancelária“ alebo „realitný maklér“. Vyhodí Vám hneď niekoľko možností. Môžete si tak isto otvoriť realitné portály. Pozrite si obrázky, web, prevedenie inzerátov a ak sa Vám niečo zapáči, alebo vám to doslova vyrazí dych, odošlite kontaktný formulár. Pri jednotlivých inzerátoch sú uvedené kontakty na maklérov. Ak sa Vám pozdáva konkrétna práca, kontaktujte makléra priamo. Týmto spôsobom viete oveľa rýchlejšie rozpoznať serióznu realitnú spoločnosť, ktorá za Vás nehnuteľnosť ocení podľa trhovej hodnoty, zabezpečí všetky podklady a už môžete len s vyloženými nohami čakať na peniaze na účte.
Ak sa vám poznáva zrovna moja práca, neváhajte kontaktovať aj priamo mňa – kliknite sem . Svoju prácu mám rada a to je dôvod, prečo idem do každého obchodu s maximálnym nasadením. Ak máte akékoľvek otázky, som pripravená ich zodpovedať.
Tatiana Krčmáriková
Hypotekárna a realitná špecialistka pre skupinu Sympatia

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top

Máte otázku?

Pokúsim sa na ňu odpovedať čo najskôr.

sporte si a zarábajte

Založte si sporenie do fondov

Chcete sporenie, ktoré bude mať dobrý úrok?

Rada vám vysvetlím, prečo je sporenie do fondov to najlepšie, čo môžete urobiť.

Potrebujete zabezpečiť seba, svoju rodinu alebo majetok?

navrhnem vám poistenie

Nevyhadzujte peniaze na zbytočné pripoistenia.

Navrhnem vám poistku, ktorá bude kryť tie najväčšie riziká súvisiace s predmetom poistenia. 

Rozmýšľate, z čoho budete žiť na dôchdku?

Založte si dôchodkové sporenie

Chcete mať II. alebo III. pilier?

Rada vám poradím, akú dôchodkovú správcovskú spoločnosť si vybrať a vypočítam vám výšku vášho budúceho dôchodku bez sporenia a so sorením.

Chcete na svojich peniazoch zarábať?

Začnite investovať

Vyberte si investíciu

Rada vám poradím alebo vám sprostredkujem predaj cenných papierov komerčných aj privátnych emisií.

Novostavby na dosah

Odoberajte novinky

Budete vedieť o výstavbe nových bytov medzi prvými.

Uvažujete nad novým bývaním či refinancom?

Zistite aká vám vyjde hypotéka

Chceli by ste výhodnú úrokovú sadzbu a rozumnú splátku?

Neváhajte mi napísať, všetko vyriešim za vás.

Potrebujete pomôcť s financiami?

Vytvorte si finančný plán

Máte pocit, že vám peniaze utekajú pomedzi prsty?

Napíšte mi, čo chcete dosiahnuť  a potrebujete na to financie. Spolu sa tam čoskoro dostaneme. 

Nájdem vám nehnuteľnosť podľa vašich predstáv

Napíšte mi, ako má vaša nehnuteľnosť vyzerať. Obratom vás informujem o možnostiach. Zároveň odo mňa získate pravidelný update s novinkami na trhu nehnuteľností.

predám vašu nehnuteľnosť na vlastné náklady. Šetrite si vaše nervy a peňaženky.

Po vyplnení formuláru  sa vám obratom ozvem, poviete mi vašu predstavu a dohodneme sa na nasledovnom postupe.

Vyberte si z ponuky rezidenčných developérskych projektov

Po odoslaní formuláru vás budem kontaktovať ohľadom dostupných nehnuteľností.