fbpx

pokračovanie série

 

Bezpečie a istota je pre vaše finančné zdravie kľúčová

 

Ako som vyššie spomínala, veci sa nedejú podľa našich predstáv. Nikto si neželá byť nezamestnaný a k tomu dostať zápal zubu. Chceme sa vedieť postarať o seba, o svoju rodinu, chceme chodiť na dovolenky, bažíme po uznaní, chceme kariérne rásť a na to, si musíme manažovať nie len svoj život, ale aj svoje peňaženky (teraz už skôr naše elektronické bankovníctvo).

3 autá v domácnosti vám nepomôžu ak nemáte z čoho zaplatiť hypotéku na dom a leasing. Nízku podporu v nezamestnanosti, alebo nízku výšku dávky počas práceneschopnosti nezvrátite tým, že sa budete manželovi/manželke sťažovať na štát. Obviňovať privatizáciu vám nepomôže získať si nové zamestnanie. Ako som spomínala, žijeme v dobe, kedy môžeme všetko a to má svoju daň, ktorou je nutnosť neľpieť na štáte, ale na nás samotných a tak sa k tomu musíme postaviť.

Tatiana Krčmáriková - Finančné zdravie a finančný poradca - Plán istoty a splnených potrieb

Nepokladám sa za človeka, ktorý robí poistky, alebo predáva hypotéky na želanie. Byť finančný poradca pre mňa znamená podpora, bezpečie a stabilita klienta, priateľa alebo rodiny. Učiť a manažovať financie tak, aby boli naplnené všetky potreby. Všetko je o stanovení si cieľov, zrekapitulovaní súčasného stavu a napasovaní produktov tak, aby korešpondovali s plánom, ktorý vedie k stanoveným cieľom. Ak ešte nemáte svoj plán, napíšte mi a rada s vami prekonzultujem vaše možnosti.

 

“Ukáž mi svoj písací stôl a ja ti poviem, čo máš v hlave”

 

Moja mamina túto frázu veľmi rada využíva. Prevádzkuje biznis mentoring, čím usmerňuje ľudí v svojej kariére, ale aj osobnom živote. Neraz mentorovala aj mňa a musím priznať, že mi často ukazuje smer. Verím, že mi prepáči ak si túto frázu na chvíľu požičiam.

Tatiana Krčmáriková - Finančné zdravie a finančný poradca - Čistý stôl

Poriadok na pracovnom stole predstavuje mentálne zdravie. Ak je pracovný stôl rozhádzaný, na 90% má človek neporiadok aj v svojom živote. Tvorenie finančného zdravia je ako upratanie si na vlastnom stole. Povyhadzujete nedôležité veci, uložíte si perá do stojana, usporiadate si ostatné potreby do zásuvky, vytvoríte si systém. Pri financiách nepotrebné produkty “povyhadzujete”, peniaze si poupratujete do “zásuviek” a vytvoríte si systém. Ak máte systém vo vlastných financiách viete, že vás nič nedokáže nemilo prekvapiť a máte tak maximálny materiálny aj psychický komfort a teda dobré finančné zdravie. Ak naopak vo vo svojich financiách poriadok nemáte, nemáte ani finančné zdravie, preto žijete na hrane neistoty.

 

Ako finančný poradca uprace váš pomyselný stôl s financiami tak, aby vaše finančné zdravie fungovalo?

 

Finančné poradenstvo vzniklo, aby existoval človek, ktorý bude pravidelne sledovať produkty na trhu, ktorý vám bude pravidelne aktualizovať zmluvy a ktorý vybaví všetky náležitosti na inštitúciách tak, aby boli vybavené správne. To by bolo skôr také technické zhrnutie.

Úlohou finančného poradcu je napĺňať potrebu Bezpečia a istoty tým, že vám vytvorí systém na vašom “stole” tak, aby bola vaša materiálna aj psychická stránka vždy zdravá.

Na psychologickej úrovni je finančný poradca vašou istotou a bezpečím. Stará sa o to, aby ste mali samostatnú zásuvku v tom vašom pomyselnom stole, do ktorej môžete siahnuť v prípade, ak sa na účte minuli peniaze, časť peňazí odloží do zásuvky, z ktorej ich vytiahnete keď sa niečo pokazí. Ďalšia zásuvka je určená na vaše malé radosti, ktoré si chcete dopriať, ako napríklad nové auto. Ďalšia zásuvka je určená na to, aby ste mohli na dôchodku chodiť na výlety, aby ste nesedeli doma a neboli závislí na vašich deťoch. Ďalšia zásuvka je určená na vyplatenie hypotéky, aby ste žili čo najskôr bez “záväzkov” 🙂 . Veľa malých, rozhádzaných úverov a poistiek uprace do jedného “stojana”, aby  ste mali nižšie splátky, alebo lepšie jednotné krytie za menší peniaz.

Tatiana Krčmáriková - finančné zdravie a finanćný poradca - zásuvky

A samozrejme, keďže sa na stole občas opäť urobí neporiadok a je potrebné ho znova upratať, finančný poradca vám ho bude každých pár rokov upratovať, aby bolo vaše finančné zdravie stále v rovnakej kondícií, aby ste mali stále bezpečie, istotu a mentálny aj materiálny blahobyt.

 

Pevne verím, že každý by mal mať finančné zdravie na správnom mieste pre fungovanie nie len svoje, ale aj svojej rodiny. Podeľte sa so mnou o skúsenosti so starostlivosťou o finančné zdravie v komentári, alebo mi napíšte vaše postrehy alebo požiadavky do kontaktného formuláru kliknutím sem. Rada s vami prekonzultujem aspekty finančného života. Dokážem vám nastaviť preventívne plány a upratať vaše produkty tak, aby ste žili v čo najväčšej istote.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top

Máte otázku?

Pokúsim sa na ňu odpovedať čo najskôr.

sporte si a zarábajte

Založte si sporenie do fondov

Chcete sporenie, ktoré bude mať dobrý úrok?

Rada vám vysvetlím, prečo je sporenie do fondov to najlepšie, čo môžete urobiť.

Potrebujete zabezpečiť seba, svoju rodinu alebo majetok?

navrhnem vám poistenie

Nevyhadzujte peniaze na zbytočné pripoistenia.

Navrhnem vám poistku, ktorá bude kryť tie najväčšie riziká súvisiace s predmetom poistenia. 

Rozmýšľate, z čoho budete žiť na dôchdku?

Založte si dôchodkové sporenie

Chcete mať II. alebo III. pilier?

Rada vám poradím, akú dôchodkovú správcovskú spoločnosť si vybrať a vypočítam vám výšku vášho budúceho dôchodku bez sporenia a so sorením.

Chcete na svojich peniazoch zarábať?

Začnite investovať

Vyberte si investíciu

Rada vám poradím alebo vám sprostredkujem predaj cenných papierov komerčných aj privátnych emisií.

Novostavby na dosah

Odoberajte novinky

Budete vedieť o výstavbe nových bytov medzi prvými.

Uvažujete nad novým bývaním či refinancom?

Zistite aká vám vyjde hypotéka

Chceli by ste výhodnú úrokovú sadzbu a rozumnú splátku?

Neváhajte mi napísať, všetko vyriešim za vás.

Potrebujete pomôcť s financiami?

Vytvorte si finančný plán

Máte pocit, že vám peniaze utekajú pomedzi prsty?

Napíšte mi, čo chcete dosiahnuť  a potrebujete na to financie. Spolu sa tam čoskoro dostaneme. 

Nájdem vám nehnuteľnosť podľa vašich predstáv

Napíšte mi, ako má vaša nehnuteľnosť vyzerať. Obratom vás informujem o možnostiach. Zároveň odo mňa získate pravidelný update s novinkami na trhu nehnuteľností.

predám vašu nehnuteľnosť na vlastné náklady. Šetrite si vaše nervy a peňaženky.

Po vyplnení formuláru  sa vám obratom ozvem, poviete mi vašu predstavu a dohodneme sa na nasledovnom postupe.

Vyberte si z ponuky rezidenčných developérskych projektov

Po odoslaní formuláru vás budem kontaktovať ohľadom dostupných nehnuteľností.