fbpx

INVESTUJTE DO PEER TO PEER PÔŽIČIEK

INVESTUJTE DO PEER TO PEER PÔŽIČIEK

Investujte do peer to peer pôžičiek

P2P ako alternatíva medzi dlhopisom a termínovaným vkladom

Hľadáte možnosť zhodnotiť vaše peniaze

 • bez vstupných poplatkov?
 • s úrokovými sadzbami minimálne 6,5% p.a.?
 • s nízkou mierou rizika, takmer ako v banke?
 • s možnosťou aj nižšej investície, už od 25 EUR?

Znie to až príliš dobre? 

Investovanie do peer to peer pôžičiek je na Slovensku ešte v plienkach a veľa ľudí ho nevyužíva. V skutočnosti je to však takmer taká bezpečná forma investovania, ako uloženie peňazí v banke na termínovanom vklade. Výška úroku závisí od vášho postoja k riziku, pričom minimálny úrok pri najnižšom riziku je 6,5% p.a.

hypotéka_Tatiana Krčmáriková

Som Tatiana Krčmáriková a venujem sa financiám ako v práci, tak aj na univerzite. Obzvlášť sa zaujímam o operácie na voľnom trhu a našla som spôsob investovania, ktorí väčšina Slovákov nepozná. Je jednoduchý, dostupný a vhodný PRE KAŽDÉHO! Nemusíte nič študovať, vypátrala som všetky informácie za vás a teraz máte možnosť tieto informácie odo mňa čerpať a vyskúšať si naozaj konzervatívnu formu investovania - P2P landing.

Ako to funguje?

 • Podám vám všetky potrebné informácií o peer to peer pôžičkách,
 • urobím s vami dôležitú konzultáciu (aj mailom) týkajúcu sa vášho pohľadu na riziko (či ste skôr konzervatívny klient, alebo investor profesionál :),
 • odporučím vám stratégiu investovania podľa vášho postoja k riziku,
 • kedykoľvek som vám k dispozícií, ak budete chcieť zistiť informácie o stave vašej investície, ak budete chcieť vybrať peniaze, alebo ak budete chcieť čokoľvek zmeniť,
 • vysvetlím vám fungovanie kvázi internetbankingu spoločnosti, ktorá spravuje peer to peer pôžičky, aby ste mohli sledovať vývoj aj sami, bez mojej pomoci,
 • prekonzultujem s vami bonitu klientov, ktorí žiadajú o pôžičku, alebo vám priamo odporučím klientov, ktorí sú podľa ukazovateľov najdôveryhodnejší, aby som vám proces úplne uľahčila.

želáte si naplánovať nezáväznú konzultáciu?

Vyplňte formulár pre nezáväznú konzultáciu

Často kladené otázky

P2P pôžičky fungujú na princípe, že ľudia požičiavajú ľuďom. Tak ako banka požičiava peniaze svojim klientom, tak vy budete požičiavať peniaze iným ľuďom, pričom dostanete na revanš výnosy vo forme úroku.

 

Subjekt, ktorý dohliada nad týmito operáciami, je firma, ktorá P2P pôžičky sprostredkuje.

 

Overí si žiadateľa o úver prostredníctvom výpisov z účtu, potvrdením o príjme od zamestnávateľa, prípadne požiada o predloženie úverových zmlúv, výpisov z úverových účtov a iných dokladov. Ak je jasne zreteľné, že klientov príjem postačuje na platenie pôžičky, spoločnosť mu pridelí bonitu, ktorá vypovedá o tom, aké riziko s nesplácaním môže vzniknúť.

 

Najbezpečnejší sú dlžníci s bonitou/ratingom AA. Pri týchto klientoch sa výnos pohybuje v okolí 6,5% p.a. Čím horší rating (A, B, C, HR), tým vyšší úrok pre dlžníka a tým vyšší výnos pre vás. 

Banka poskytuje úvery do výšky vkladov. Tým, že si vložíte peniaze na sporiaci, alebo termínovaný účet, požičiavate banke peniaze a tá vám za ne platí úrok, aby ich mohla používať a ďalej požičiavať svojim klientom.

 

P2P pôžička funguje úplne rovnakým spôsobom. Svojim vkladom požičiavate peniaze ďalším klientom a tí vám platia úrok. 

 

Vklad a požičanie z pohľadu účelu použitia prostriedkov predstavuje to isté

Ako mnohí/é viete, vývoj cien akcií je úzko spätý s vývojom trhu, dopytu, ponuky, menovými kurzami atď. Pohyb hodnoty akcií je doslova nevyspytateľný. Môžeme len predpokladať, ako sa trh bude vyvíjať na základe indikátorov a portfóliomanažéri môžu relatívne ovplyvniť zloženie portfólia fondu, ale nikdy nebude plne ovládateľné. 

 

Pri P2P pôžičke na druhej strane môžete od začiatku predpokladať vývoj svojej investície. Úrok je fixný počas obdobia fixácie (3 roky) a rizikovosť klienta v súvislosti so splácaním viete odhadnúť od začiatku na základe jeho ratingu. 

 

Ako extra ochrana sú žiadatelia o pôžičky poistený pre prípad smrti, invalidity, PN, atď. čiže v prípade úmrtia dlžníka zostávate stále krytý/á a máte nárok na vrátenie svojich prostriedkov.

Požičať peniaze iba jednému dlžníkovi sa nedá. Je kladený vysoký dôraz na bezpečnosť investora, preto je možnosť investovania do jednej pôžičky limitovaná určitým percentom z celkovej ceny. 

 

( Ak je napr. výška pôžičky 10.000, môžete investovať do tejto pôžičky maximálne 30% zo žiadanej sumy. V našom prípade to bude 3.000 EUR)

 

Toto je spôsob, akým sa pri tomto investovaní robí tzv. diverzifikácia, čiže rozloženie investície medzi viaceré aktíva (v našom prípade medzi viaceré pôžičky). 

Skôr, ako začnete investovať, vysvetlím vám základné náležitosti, ako napríklad, aké pôžičky sú bezpečné, aký rating dlžníka je pre vás prijateľný a podľa toho, ako sa v problematike zorientujete, dostanete na výber 2 možnosti:

 

 1. Vyberiete si stratégiu ( zabezpečenú, konzervatívnu, vyváženú, dynamickú). V Momente, ako vložíte peniaze na vkladový účet, peniaze sa budú automaticky prerozdeľovať do rôznych pôžičiek v rôznych pomeroch, podľa zvolenej stratégie
 2. Môžete sa rozhodnúť investovať samostatne do takých pôžičiek, aké si sami vyberiete. 

Čiže odpoveď je, že je to vaše rozhodnutie a ja vám iba môžem odporučiť cestu.

 

Dôvod je ten, že o nich ľudia buď nevedia, alebo aj keď sa o nich dočítali na nejakom finančnom portáli, nedôverujú obchodným platformám, ktoré ich sprostredkujú, alebo neveria samotnému produktu. Hľadajú stále nejaký háčik pretože ešte o ničom takom nepočuli a nikto v ich okolí niečo podobné nevyužíva. 

 

Ja vám k tomu môžem povedať len toľko, že mám overenú platformu, kde tieto P2P pôžičky vybavujem svojim klientom na dofinancovanie ich hypoték. 

 

Zmluvy sú voči investorom úplne anonymné, nikto nevie, kto ste, ani koľko ste investovali. Či už to bolo 25 EUR, alebo 10.000 EUR. 

 

Zároveň podmienky na schválenie takejto pôžičky pre dlžníka sú naozaj tvrdé. Kontroluje sa kompletne všetko a pri pôžičke na dofinancovanie hypotéky sa dokladuje zhruba 15 dokumentov, ktoré preverujú schopnosť klienta splácať. Koniec koncov o tom vypovedá aj fakt, že schválených je iba 10% zo všetkých žiadaných úverov.

 

Tento systém nemá nejaké diery, nie je nebezpečný ani nedôveryhodný. Iba je doposiaľ nepoznaný.

Vstupný poplatok za investíciu je 0%

 

Správcovský poplatok je buď 1% alebo 0,33%, v závislosti od typu pôžičky. Platí sa mesačne zo splátky dlžníka.

 

Výstupný poplatok: nie je. Každý mesiac vám príde od dlžníka splátka dlhu voči vám a to až do konca splatnosti pôžičky. Tieto peniaze, ktoré vám prídu môžete kedykoľvek previesť na svoj osobný účet, alebo ich môžete ďalej investovať. Poplatok sa platí, ak chcete vybrať všetky vaše peniaze. Vaša pohľadávka sa predá na sekundárnom trhu a vy budete za tento odpredaj platiť poplatok 1,5% z výšky pohľadávky. 

Scroll to Top

Máte otázku?

Pokúsim sa na ňu odpovedať čo najskôr.

sporte si a zarábajte

Založte si sporenie do fondov

Chcete sporenie, ktoré bude mať dobrý úrok?

Rada vám vysvetlím, prečo je sporenie do fondov to najlepšie, čo môžete urobiť.

Potrebujete zabezpečiť seba, svoju rodinu alebo majetok?

navrhnem vám poistenie

Nevyhadzujte peniaze na zbytočné pripoistenia.

Navrhnem vám poistku, ktorá bude kryť tie najväčšie riziká súvisiace s predmetom poistenia. 

Rozmýšľate, z čoho budete žiť na dôchdku?

Založte si dôchodkové sporenie

Chcete mať II. alebo III. pilier?

Rada vám poradím, akú dôchodkovú správcovskú spoločnosť si vybrať a vypočítam vám výšku vášho budúceho dôchodku bez sporenia a so sorením.

Chcete na svojich peniazoch zarábať?

Začnite investovať

Vyberte si investíciu

Rada vám poradím alebo vám sprostredkujem predaj cenných papierov komerčných aj privátnych emisií.

Novostavby na dosah

Odoberajte novinky

Budete vedieť o výstavbe nových bytov medzi prvými.

Uvažujete nad novým bývaním či refinancom?

Zistite aká vám vyjde hypotéka

Chceli by ste výhodnú úrokovú sadzbu a rozumnú splátku?

Neváhajte mi napísať, všetko vyriešim za vás.

Potrebujete pomôcť s financiami?

Vytvorte si finančný plán

Máte pocit, že vám peniaze utekajú pomedzi prsty?

Napíšte mi, čo chcete dosiahnuť  a potrebujete na to financie. Spolu sa tam čoskoro dostaneme. 

Nájdem vám nehnuteľnosť podľa vašich predstáv

Napíšte mi, ako má vaša nehnuteľnosť vyzerať. Obratom vás informujem o možnostiach. Zároveň odo mňa získate pravidelný update s novinkami na trhu nehnuteľností.

predám vašu nehnuteľnosť na vlastné náklady. Šetrite si vaše nervy a peňaženky.

Po vyplnení formuláru  sa vám obratom ozvem, poviete mi vašu predstavu a dohodneme sa na nasledovnom postupe.

Vyberte si z ponuky rezidenčných developérskych projektov

Po odoslaní formuláru vás budem kontaktovať ohľadom dostupných nehnuteľností.